מי בסול עם שוקי אברהם

שוקי אברהם מארח ומראיין אמנים ישראליים בתחילת דרכם ומוכרים יותר ומה מאחורי השירים
עברו לעמוד ה־RSS של מי בסול עם שוקי אברהם

התכנית המלאה 8.8.22

ראיונות טלפונים עם ראם בקאל ונחל רוה

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

התכנית המלאה 1.8.22

ראיון טלפוני עם אביטל ורגיני

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

התכנית המלאה 25.7.22

ראיונות עם שירלי מגלד, מיכל נחום והראל חדד בצאת שירם החדש.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

התכנית המלאה 18.7.22

ראיון עם רומן גרינבלט סולן להקת כלבי פבלוב בצאת הסינגל החדש ועם הזמרת- יוצרת הילה בן דוד

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

התכנית המלאה 27.6.22

ראיון טלפוני עם רותם לביב ונטע אבקסיס בצאת שירם החדש.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

Henny Lane 11.11.21

Henny Lane  מוזיקאי, זמר יוצר, מפיק ומבצע שירים מקוריים באנגלית. כבר עשור שהוא מנהל מערכת יחסים עם המוזיקה, שלא פעם שברה את ליבו, עד שכמעט החליט לוותר. אבל אז, בשנת 2019, פרצה אצלו מחלת הכאב הכרוני, פיברומיאלגיה. מחלה שגורמת לכאבים בכל הגוף 24/7. הוא היה בטוח שחרב עליו עולמו ולא ידע איך להמשיך מהנקודה הזו. הוא נאלץ לעזוב את העבודה, את הדירה בתל אביב ונשאר בלי שקל. הדיכאון הפעם היה מלווה בכאבים כרוניים, והדבר היחיד שהוא הצליח לחשוב עליו היה המוזיקה.

הוא החליט לשבור את כל החסכונות שהיו לו ובעזרת חברים ומשפחה קנה ציוד מינימלי והחל ליצור. כל יום כל היום. הוא ברח מהכאבים ומהדיכאון אל היצירה וכך מצא את עצמו במשך שנתיים עובד על אלבום הבכורה המשובח שלו. הוא חזר למוזיקה, והיא חזרה אליו.

I Don't Think I'll Stay הוא אלבום הכולל 12 קטעים המהווים את פסיפס עולמו הפנימי, עליו עבד יחד עם שותפו ליצירה המפיק עידו כץ eDough), בשלט רחוק, ישראל-קולורדו.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

רן אמבר כהן 11.11.21

רן אמבר כהן, מוזיקאי יוצר וזמר, גיטריסט מוערך המשתף פעולה עם אמנים ישראלים רבים. במשך שנים ניגן כגיטריסט בלהקת "בית הבובות" עימם קיבל אלבום פלטינה משולשת. אלבומו הראשון "אוסף זיכרונות" הוקלט בניו יורק ויצא לאור בשנת 2009 בחברת התקליטים התו השמיני. אז סיים תואר בלימודי מוזיקה בהצטיינות בניו יורק, שב ארצה וקיבל מענק מלחין מצטיין ממשרד הקליטה. אלבומו השני "עומד ומחכה" זכה לפרס קרן אקו"ם לעידוד היצירה בשנת 2014. בעשור האחרון ניגן ומנגן בהפקות שונות לצד אמנים כמו שולי רנד, גלי עטרי, עדן בן זקן, ירדנה ארזי, אריק סיני ועוד

השיר "אין מחר" נכתב כדי לבטא קול של דור שמבין שעליו להילחם על עתידו, למענו ולמען הדורות הבאים. דור שאין לו סיכוי לרכוש דירה, דור שמשרת בצבא במילואים, מקים עסקים, נושא בנטל רב של משקל חובות שנדרשים ממנו, אך הזכויות לא מאפשרות לו להשאיר את הראש מעל המים. דור שמנסה לשרוד חיים בסיסיים בארצו שלו. השיר הופק באולפן ביתי בתקופת הסגרים. רן ניגן בכל הכלים, הקליט ומיקסס הכל. הטקסט נכתב בשלהי 2013 כביטוי לתסכול שהוצף במחאות החברתיות הרבות דאז ולצערנו, באופן מדאיג, רלוונטי היום מתמיד .

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

שלומי קינן 11.11.21

ראיון טלפוני עם שלומי קינן (הקלידן המיתולוגי של אביב גפן והתעויוט), מוזיקאי בכיר המרבה להרצות ולהדריך במסגרות מוזיקה שונות – מקצועיות וחובבים – מעביר  סדרת הרצאות שבועית במסגרת ארגון מ.ת.ג (מביאים תרבות לגמלאים) ואת אחת מהרצאותיו הקדיש ליצירה "מולדתי" מאת סמטנה והשלכותיה על לחן "התקווה". לבקשת שלומי קינן עלה בידיו של מוטקה שלף לגלות תרגום ספרותי/מילולי ללחן הרומני "עגלת שוורים" ולפי זה התאים את המילים מתוך התרגום הספרותי ללחן הרומני. שלומי אימץ בהתלהבות את הלחן המיוחד ואת המלים העבריות שהותאמו לו, עיבד את השיר לתזמורת מלהיבה ועשירה והשיר קיבל מיד אופי מלהיב וסוחף בביצוע העיבוד והמגוון של התזמורת ובמרכזן שירתו של שלומי קינן. כל אלה הביאו לרעיון להקליט את השיר בהשתתפות שירה של חברי מ.ת.ג – רעיון שמומש בהקלטת זום על רקע הלחן והשירה וחברי מ.ת.ג שהצטרפו ונתנו את קולם בשיר.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

פרידן 14.10.21

פרידן (יואב פרידנזון) עם צאת אלבומו והטקסים האישיים המשקפים את העולם מנקודת מבטו

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

רון בוחניק 7.9.21

פותחים שנה עם רון בוחניק תכניותיו לשנה הקרובה ושיר חדש בהשמעת בכורה ! 

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

התכנית המלאה 12.8.21

ראיונות טלפונים עם סבינה, שני טוריאל, רון בוחניק ואיילה זיו

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט