נקודת השוויון 365

התכנית עוסקת בשאלות הבסיסיות, האם אכן יש פער אמיתי בין היכולות הגבריות ליכולות הנשיות, מה יצר בעבר וממשיך ליצור היום את הפערים המגדריים, ואיך בצורה פשוטה נוכל למנוע היווצרות הפערים המגדריים בעתיד גם על פי דעתו של וורן באפט.
עברו לעמוד ה־RSS של נקודת השוויון 365

מסירה את האיפור 13.9.21

הפעילות הענפה לקידום שוויון מגדרי מטעם שדולת הנשים החלה בשנת 84׳ היא עמדה בין היתר מאחורי בג״צ אליס מילר שפתח לנשים את הזכות לשרת כטיסות בצה״ל ופרץ דרך בתחומים רבים. בתכנית היום התארחה עו״ד דנה מיטב, מנכ״לית שדולת הנשים יוצרת, כותבת, מלחינה ומבצעת את שיריה שסיפרה דרך עיניה המעמיקות ומניסיונה האישי על פעולת השדולה היום, על הדרך שהיא עשתה עד לתפקידה הנוכחי, על הקושי של נשים בהריון נוכח החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים, על הדרך החינוכית לשינוי תפיסות לא שוויוניות ועוד.  

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

הרטוריקה היא ההווה החדש 30.8.21

בלי ששמנו לב הרטוריקה הפכה לכלי החשוב ביותר היום על מנת להגיע  לקדמת הבמה. רטוריקה ניתן ללמוד כמו כל דבר במסגרת המגבלות האישיותאבל יש כלים מסוימים שניתן לשנות ברמה הפיזית כדי להשפיע על  הרטוריקה. בשיחת עומק מרתקת עם דר׳ מישל שטיין טיר בעלת בית הספר לרטוריקה ומנהלת התכנית לאומנות  הרטוריקה בבינתחומי, התוודענו  לתקשורת המגדרית ואיך ניתן לשנותה, לרטוריקה שלאחר הקורונה,  לרטוריקה של הדור הצעיר באיזה כלים ניתן להטמיע רטוריקה נכונה מגיל  לידה ועוד

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

משנסת מותניים 23.8.21

 נעמה לזימי חברת כנסת חדשה ומרשימה ממפלגת העבודה שמגדירה את עצמה אקטיביסטית פמיניסטית, סוציאל דמוקרטית מזרחית ומסורתית. נעמה פועלת שנים ליצירת שוויון מגדרי ופמיניזם שוויון במרחב הציבורי ובטחון אישי וממשיכה לעשות כן מכח תפקידה כחברת כנסת. שוחחנו על המאבק הנוכחי להוציא את החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים מחוק ההסדרים, הבנו מה ההסדרים החסרים בחוק במסגרת חוק ההסדרים ואיך ניתן לטפל בהם ושמענו על ההתמודדות של נעמה שמקיימת הורות שוויונית עם אבי בן זוגה, לגדל ילדים קטנים מספסלי הכנסת.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

הפמיניזם ששינה את העולם 16.8.21

התנועה הפמיניסטית היא התנועה ששינתה את פני האנושות ללא הכר במאה האחרונה. היא אמנם לא מקבלת את הקרדיט לכך ולא נלמדת בבתי הספר אבל כולנו, גברים ונשים מחוייבים להמשיך ולפעול להטמעת רעיונותיה לשוויון מגדרי שללא ספק משפרים את האנושות כולה. בראיון עומק ברור ונוקב פרשה פרופ׳ דפנה הקר את משנתה באשר למקור הפמיניזם, על העולם כפי שהוא היום ועל העולם כפי שנכון שיראה עבור גברים ונשים כאחד.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

תחבורה במבט מגדרי 9.8.21

הפערים המגדריים נמצאים בכל תחום בחיינו. היום אירחתי בתכנית את אייל סנטו, אורבניסט, יועץ עירוניות טקטית ולוגיסטיקה עירונית מקיימת והתייחסנו לתחבורה ממבט מגדרי באמצעות הבנת המרחב האורבני תוך התייחסות לנושא מסקירה שערך מכון אדווה לעיריית תל אביב-יפו. ראינו שנשים משתמשות פחות במרחב הציבורי מאשר גברים, הבנו מה הסיבות לכך ושוחחנו על הדרכים בהן ניתן לנקוט על מנת לאפשר שוויון בשימוש במשאבים ציבוריים בין על ידי שינויים פיזיים במרחב העירוני גם באמצעות עירוניות טקטית ובין על ידי הטמעת שינוי ברובד התודעתי. שוחחנו על השפעת הקורונה על התחום ועוד...

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

נשים בקדמת הבמה 2.8.21

מה מעכב נשים מלהגיע לקדמת הבמה? מה נדרש מאיתנו על מנת להגיע לקדמת הבמה ועד כמה חשוב שנהיה בקדמת הבמה, נישמע ומשפיע?האיכויות הנשיות נחבאות אל הכלים הרבה שנים ולא עוד! הפעם שני פרץ קריב מנטורית לעמידה מול קהל והתפתחות אישית, יזמת ומפיקת כנס INSPIRE חולקת איתכן את הדרך שלה, טיפים חשובים הנדרשים לכל הנשים על מנת לעמוד על בימת העולם, להעביר את המסר שהכי חשוב לך להעביר, להשמע ולהשפיע.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

דירקטורית לדוגמא 26.7.21

אם תהיתן איך אפשר להשתלב כדירקטורית בחברה, אתן מוזמנות להקשיב לעו״ד ענת פילצר-סומך המשמשת יועמ״ש וסמנכ״לית של איגוד החברות הציבוריות, יושבת ראש דירקטוריונים ודירקטורית בחברות ציבוריות ופרטיות, מנהלת אקדמית ומרצה בקורסי דירקטורים במי'ל, יו״רית ועדת המינויים של איגוד הדירקטורים ומייסדת ובעלת משרד עורכי דין פילצר-סומך, פרסה בפנינו בין היתר מה נדרש לאישה על מנת להשתלב בדירקטוריונים, כיצד לדעתה ניתן להגביר את הייצוג הנשי בדירקטוריונים, ואיך ניתן להגיע לניהול משק בית שוויוני ולגדל בנות ובנים תחת מסר אחיד- השמים הם הגבול.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

מה זה חשיבה מגדרית ? 19.7.21

מי שהשתיקה בי את המשקפים המגדריות בשנת 2014 היא הדס בן אליהו המנהלת את אתר ״יודעת״ במכון ון ליר, שמרכז את הידע שנצבר בתחום נשים ומגדר ומהוה מאגר נתונים עבור כל מי שעוסקת ועוסק בתחום להובלת שינוי. והרי ידוע כי פתרון הבעיה אפשרי רק לאחר זיהוי הבעיה, שאיסוף נתונים אמין הוא שיכול להצביע על מקור הבעיה ורק שנבין את הסיבות לבעיות יהיה בידנו לפתור אותן. בשיחה מרתקת עם הדס שמענו על מדד המגדר בסיס הנתונים החשוב כל כך, על השפעות הקורונה על הפערים המגדריים, על הדרך ליצור ראיה מגדרית ועל אפשרויות השינוי.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

אחרי 30 זה יופי 21.6.21

והפעם בתכנית אורחת חני דינור זמרת ויוצרת מופלאה וגם פסיכולוגית חינוכית בעלת ניסיון רב. נהנינו משיריה המופלאים של חני אשר נכתבו ממעמקי הידע והתובנה וזכינו להקשיב לנקודות המבט של חני על הדרך הנכונה לחנך ילדים לעצמאות מחשבתית מחד תוך שימור מסגרת רחבה שתקנה לילדים את הביטחון להתפתח בדרכם ולהיות מי שהם, על השונות בין בנים לבנות וכמה חשובה האינטגרציה בין המין הגברי למין הנשי על מנת להפיק מהאנושות את המקסימום האפשרי.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

תליון הזהב של דונה גרציה 14.6.21

תליון הזהב של דונה גרציה הוא רב מכר היסטורי מרתק שכתבה הסופרת מיכל אהרוני רגב וחושף את חייה של אישה יהודייה משכמה ומעלה אשר התמודדה לפני 500 שנה בתקופת גירוש ספרד והאינקוויזיציה עם מציאות בלתי נתפסת. בראיון מרתק מספרת הסופרת מיכל אהרוני רבה כיצד פעלה דונה גרציה נשיא תוך שימור את יהדותה בסתר, טיפלה במשפחתה, ניהלה עסק משפחתי עצום ובינלאומי שפעל ברחבי אירופה וסייע למלכי התקופה במתן הלוואות לצורך ניהול מלחמות הקתולים הפרוטסטנטים כשמה  שהוביל אותה לאורך חייה היא השליחות הפנימית להציל את  האנוסים היהודים שחויבו להתנצר ולהעלות את יהודי אירופה האנוסים לארץ ישראל. מה איפשר לה להיות האישה המובילה עד ימנו אנו ועם מה התמודדה.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

ממנהיגות אישית למנהיגות ציבורית 6.6.21

אין סיבה שהפוליטיקה הארצית והמקומית תיוותר בידי גברים בלבד והאיכויות שמחזיק המין הנשי שחסרות כל כך בפוליטיקה יכולות ליצור את השינוי שכל כך נדרש לנו היום לא בתואנה לידי ביטוי. בשיחה מרתקת  חושפת ד"ר מזל שאול מנכ״לית עמותת כ״ן (כח נשים לקידום מנהיגות נשים בישראל) את ההכשרות הנפלאות שמעבירה עמותת כ״ן לקידום של נשים לפוליטיקה הארצית והמוניציפלית ומספרת לנו על האיכויות החשובות כל כך שהנשים יטמיעו בפוליטיקה לשינוי פני החברה בישראל.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

התכנית המלאה 31.5.21

בשיחה מרתקת עם יעל פקין, מטפלת זוגית ומשפחתית ומדריכת הורים, בליווי שירים מספר השירים החדש שהשיקה ״אהבה בקמץ חסר״, הבנו כמה עצום הוא כח האהבה על תקשורת נכונה במשפחה בפרט ובין אנשים בכלל, ראינו שממש לא מסובך לחיות באהבה וכל שצריך זה להקשיב, לשאול, לוודא שהבנו מה ששמענו בסבלנות ושהאהבה משתלמת בכל רובד ובכל מגע עם אנשים בחיינו בלי קשר לגיל, צבע ומין.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

סיפור אישי בקהל גדול 24.5.21

עדי זהר פעילה חברתית ומנהלת קבוצות וואטסאפ עירוניות רבות ופורום ראשון לציון הירוקים בפייס בוק בו חברים כ 90,000 איש ואישה, שמענו על החשיבות והמורכבות בניהול קבוצות של אנשים למיתון, הרגעה וחיבור, שמענו על הקשיים מחד והיתרונות המלווים אושיה מוכרת חשופה וציבורית בפרט ועל החשיבות והבעייתיות בשימוש ברשת, קיבלנו כלים לשווק ברשת ועוד. מוזמנים ומוזמנות להאזין לתכנית.. 

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

השמיעי קולך 10.5.21

הדבר החשוב ביותר להעצמתה של אישה הוא שהיא עצמה תזהה את הקול האותנטי של עצמה בזמן נתון שיכול וכדאי וישתנה עם השנים כפונקציה של ההתפתחות האישית שלה. בשיחה מרתקת עם ד"ר שלומית ליר חוקרת מגדר, אקטיביזם וניו מדיה הבנו וקיבלנו כלים לביטוי הקול האישי ברשת הדיגיטלית מכל סוגיה שירחיב את הביטוי ובסיס הידע לייצוג מלא של האוכלוסייה בדרך למיצוי פוטנציאל האנושות.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

מנהיגות הורית חינוכית מודעת מגדר 2.5.21

בשיחה מרתקת עם טל ברייר בן מוחה מייסדת ״מנהיגותה״ לפתוח מנהיגות חינוכית מודעת מגדר, גילינו אישה מרתקת שהתייחסות הלא שוויונית על  בסיס המגדר ניווטה את חייה והובילה אותה לעבודה מרתקת עם ילדים  והקניית הסתכלות עצמאית, ביקורתית מודעת מגדר. דיברנו על הגורמים להווצרות הסתכלות לא שוויונית, על התחומים השונים בה היא באה לידי  ביטוי כמו ספרות הילדים, השפה, המשחקים ושמענו איך ניתן ליצור הורים  וילדים מודעי מגדר. 

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

החלטת האום 1325 לקידום שוויון מגדרי 25.4.21

עו״ד דנה מירטנבאום מנהלת תכנית עיר לכולן מטעם עמותת "איתך מעקי", עלתה מאוקראינה בגיל חמש וכעולה חדשה עם נקודת פתיחה פחות טובה מחברותיה המקומיות היא הבינה שההשכלה היא הדבר החשוב ביותר על  מנת להתקדם בחיים וכי אחד הכשלים הגדולים הוא היחס לזכויות הפרט.  החיים הובילו אותה לפעילות לקידום שוויון מגדרי גם באמצעות הכלים  המשפטיים, גם ברובד המוניציפלי וגם ברובד האישי. 

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

נשים ומיניות 18.4.21

בראיון מרתק עם תמר מור סלע, יוצרת ומחברת הספר ״ערות - נשים מדברות מיניות״, הנחנו על השולחן את הנושא הטהור של המיניות כחלק בלתי נפרד מהיצור האנושי, נשים וגברים, ללא הקונוטציות החברתיות והפרשנויות הקטנות וצרות העין, שברנו מיטוסים שאינם רלוונטיים לנו עוד וניסינו לראות איך ניתן להגיע לשוויון מגדרי מהותי בחברה מתוך מצב של ערות שמאפשר לנו בכל רגע נתון לפעול בצורה המיטבית לנו. מוזמנות ומוזמנים להקשיב.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

איך נראים הפערים המגדריים 11.4.21

בשיחה מרתקת חשפה עו״ד דנה אייזנר לביא, יועצת ראש עיריית ראשון לציון ומנהלת מנ״ע (מרכז זכויות נשים עירוני) את הקשיים איתן מתמודדות הנשים בעיר, את הגורמים המובילים לאותם קשיים, את הפעולות שנוקטת עיריית ראשון לציון לטיפול בנשים וגברים בכל הרצף החל מנשים חלשות ומוחלשות באמצעות כלים משפטיים, דרך העצמת נשים על ידי הכשרה וחשיפה למידע, ועל פעילות המתנדבות בעיר בחסות מרכז הנשים העירוני. שיחה הממחישה את החשיבות הרבה במינוי יועצת לראש כל עיר בנושא קידום השוויון המגדרי, במשרה מלאה ובתשלום. 

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

136 שנים עד לשוויון מגדרי 4.4.21

עוה"ד והמגשרת הילה נדב דוקטורנטית לתקשורת, משפטים ומגדר עמה שוחחנו על הסימביוזה בין המשפט למגדר ותקשורת הן בהיבט האילמות כנגד נשים וקמפיין הבושה עוברת צד והן על שינוי מודעות כולל לשוויון מגדרי ועל הורות שעשויה להאיץ את סגירת הפערים המגדריים ועוד.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

אוה מדז'יבוז' 21.3.21

רו"ח אוה מדז׳יבוז׳, ראשת הרשות לקידום מעמד האישה, הייתה עולה חדשה כשהיא הגיעה ארצה, הרגישה פערים חברתיים ולמרות זאת ובלי קשר לעובדת היותה אישה, היא עשתה כל מה שצריך כדי להתקדם בצורה מטאורית וליצר לעצמה קריירה מפוארת כאישה רווקה ועצמאית. ואז ברגע אחד היא שינתה סטטוס והפכה לאמא חד הורית לאריאל, ילד מיוחד ומקסים. איך הפיכתה לאם חד הורית השפיע על הקריירה שלה? מתי היא התחילה לחוש בפערים מגדריים? על פעילותה כראשת הרשות לקידום מעמד האישה ועוד בראיון מרתק עם אוה מדז׳יבוז׳.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

התכנית המלאה 14.3.21


גם זאב ז׳בוטינסקי היה פמניסט. את העמדה הפמיניסטית הוא שאב מהתורה הליברלית שמעדיפה את חופש האינדיבידואל על פני המדינה מתוך הבנה שרק אינדיבידואל חופשי ומתפתח יאפשר מדינה חופשית ומפותחת. ואם מגיע לפרט חופש הוא מגיע גם לגברים וגם לנשים. על דרכו של ז׳בוטינסקי בתחילת המאה ה-19 ועל המתח בין השמרנות הדתית לליברליזם אז והיום גם בחייה האישיים, מספרת נעמה טיטלבאום-קריא דר׳ להסטוריה ולמגדר.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

המהפכה המגדרית בראשל"צ 7.3.21

סגנית וממלאת מקומו של ראש עירית ראשון לציון עו״ד ליאל אבן זהר בשיחה מרתקת על הסיבות לפערים המגדריים, על החשיבות בקידום השוויון המגדרי, על העשייה רבת השנים בעיר ראשון לציון לקידום שוויון מגדרי ועל ההשפעה של העשייה הציבורית לטובת הכלל על החיים האישיים. 

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

הדרך לשינוי פרקטיקה מגדרית במשפט 28.2.21

האם קיימת פרקטיקה מגדרית מפלה בבתי המשפט? האם יש להצר את צעדי התקשורת בחקיקה מגבילה? מה הסוד לגידול בנות מצליחות ובטוחות בעצמן? ומה הדרך הרצויה להאיץ שוויון מגדרי בקרב האוכלוסייה הכוללת ? על כל זאת ועוד בשיחה מרתקת עם עו״ד רומי קנבל יו״ר מחוז מרכז של לשכת עורכי הדין.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

תפקיד הארגונים בהתפתחות השוויון המגדרי 21.2.21

האלמנטים החשובים ביותר להאצת שוויון מגדרי הם הארגונים- צה״ל, המשטרה, עיריות, חברות גדולות ועוד. בכוחם של הארגונים לפעול בהתאם לחקיקה קיימת ולהמלצות סדורות, לזהות פרקטיקות מגדריות מפלות ולבנות פרקטיקות חדשות תחתן אשר יובילו לשוויון מגדרי. האם צה"ל כארגון הגדול והמשמעותי ביותר של מדינת ישראל אכן פועל לקידום השוויון המגדרי ולמיצוי הפוטנציאל החברתי? איך ניתן ליצור שינוי ארגוני לקידום שוויון מגדרי ואיך חוקים חדשים יכולים לסייע. על הכל שוחחנו עם דר׳ זאב לרר פסיכולוג, סוציולוג מרצה בתכנית למגדר באוניברסיטת תל אביב וראש התכנית לסוציולוגיה במרכז האקדמי ספיר. 

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

תל אביב חברון 14.02.21

אין דרך אחת להצליח אבל לכל אחד ואחת מאתנו יש את הדרך שלה ושלו וכדי לאתר את הדרך הזו עלינו לפעול מתוך הקשבה פנימה לשאיפות ולרצונות העמוקים שלנו ומתוך בחינת המציאות בה אנחנו חיים לאיתור ההזדמנויות שקיימות בה עבורנו לצורך הצלחתנו. גל שוקרון

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

עתיד החינוך בישראל 7.2.21

בשיחה מרתקת על עתיד החינוך בישראל שמענו מחברת הכנסת אורלי פרומן שהגיעה ומכירה את מערכת החינוך מכל רבדיה, על הכשלים הקיימים היום במערכת החינוך ועל הדרכים היצירתיות לבנית רפורמה שתייצר מערכת חינוך חכמה, יציבה ועדכנית המותאמת לדור התלמידים החדש, הצופה את פני העתיד ורואה לנפשם של המורים והתלמידים. החינוך הבין דורי שספגנו מהורינו מלווה אותנו לכל אשר נלך ואם טובתנו האישית וחשיבות המדינה בראש מעיננו, מחובתנו להיות מחויבים לחינוך. 

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

כמה שווה אישה למדינה? 1.2.21

האם למדינת ישראל יש מדיניות כוללת ומוסדרת לשוויון מגדרי? איך יוצרים את השקיפות הנדרשת להבנת הצרכים השונים של נשים וגברים בתחומים שונים כמו למשל תחבורה ציבורית וספורט, ואיך מלמדים את הפקידות המקצועית במשרדי הממשלה השונים חשיבה מגדרית. דר׳ יעל חסון מנהלת תחום מגדר במרכז אדוה חושפת איך עושים שינוי בחשיבה המגדרית במדינת ישראל. 

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

מתכון לעסקים באמירויות 25.1.21

אדית חגי מנכ״לית ומייסדת easterwys - כדי ליצור תקשורת נכונה ולקדם עסקים בכלל ובאמירויות בפרט יש להבין את האנשים שמולנו ואת התרבות שלהם. אדית פורסת לנו כללי עשה ואל תעשה לצורך קיום עסקים בעולם האמירתי ומספרת על מעמד האישה האמירתית השוויוני מבחינת החוק אך מאד מגביל מבחינת הדת. 

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

להיות ראשת מועצה 18.1.21

נשמע מדר' גלית שאול, אישה מרתקת, איך מגיעה אישה מהתחום החברתי לתפקיד של ראשת רשות? איך ההתמודדות כאישה בתפקיד ציבורי בכיר? איזה איכויות יכולות להביא נשים לתפקיד שנותנות להן ערך מוסף? האם יש מקום לפמיניזם בתפקיד מסוג זה? ואם כן, איך הגישה הפמיניסטית מתבטאת בעשייה היומיומית? באיזה עוד דרכים אפשר לסגור את הפער ולהאיץ תהליכים לשוויון מגדרי? ועוד.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

הצעקה 11.1.21

לילי בן עמי יו"ר פורום מיכל סלה והעצה שהצילה את חיה של שירה איסקוב.

לילי בן עמי אחותה של מיכל סלה שנרצחה באופן אכזרי באוקטובר 2019 מול בתה התינוקת על ידי בעלה, תמיד הייתה פעילה חברתית אבל כשאחותה מיכל סלה נרצחה השתנה מסלול חיה. נשמע ממנה על החיים אחרי הרצח על הפעולות למניעת הרצח הבא ועל הדרכים להצלת חיים באמצעות זיהוי הסימנים המקדימים המעידים על בעל שתלטן ואלים, באמצעות טכנולוגיות שמוביל פורום מיכל סלה ובאמצעות שינוי חקיקה.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

עיצוב התודעה מגיל ינקות 4.1.21

נועה יהושע אביוני מפתחת שיטת NYE והבעלים של מרכז האדם השלם מספרת לנו על אחד הקונפליקטים החשובים ביותר אתו מתמודדת האנושות והוא קונפליקט בינינו לבין עצמנו לגבי תפיסת הסביבה אותנו לבין מה שבאמת אנחנו רוצים לעשות ואיך החיבור עם עצמנו מחזק אותנו כאדם החי בסביבה השונה מנו בין אם גבר ובין אם אישה. ונבין שכל התפיסה המגדרית שלנו מתעצבת כמעט לחלוטין בשלוש השנים הראשונות מכאן היא מלווה אותנו כל החיים. 

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

ויצו ישראל עושה שינוי 28.12.20

אורה כורזים יו"ר ויצו ישראל מדברת על השינוי הגדול שיוצרת ויצו בחברה בישראל החל מייזום חוקים שיש בהם כדי לקדם שוויון מגדרי ולטפל בעיוותים הקיימים כיום, סיוע לנשים מוכות ומשפחות במצוקה, קורסי העצמה לנשים ונערות מכל הסקטורים, תכניות לאלמנות, גרושות, מבוגרות, נשים יוצאות מקלט, קורסי מנהיגות במגזרים שונים, תכניות העצמה לילדים ביגודיות למכירת בגדים יד שניה במחירים אפסיים ועוד. מוזמנות.ים להצטרף לויצו ישראל.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

הדרך אל הגט 21.12.20

אלפי נשים בישראל לכודות במערכת נישואין שאין להן אפשרות להיחלץ ממנה בין אם כמסורבות גט ובין אם כעגונות. עו"ד אורית להב מנכ"לית ארגון 'מבוי סתום' המסייעת לנשים עגונות ומסורבות גט תסביר בדיוק מה קורה בשטח ואיך עליכן לפעול אם מצאתן את עצמכן במצב של סרבנות גט ושיר (שם בדוי), שעברה את החוויה המטלטלת של מסורבת גט תספר איך בסופו של דבר זכתה בחופש לו היא ראויה וזכאית

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

ראדה כמאל 14.12.20

ראדה כמאל יו"ר ויצו דלית אל כרמל, משפטנית ופעילה חברתית דרוזית אשר ב- 2005 קיבלה את אות המתנדב מהנשיא. בתכנית נעסוק בתהליך שעברו נשות העדה הדרוזית בארבעים השנים האחרונות, לשוויון מגדרי, נראה איך הפעילות של ראדה כמאל נתנה השראה לשינוי שעברו נשים רבות וסחפה אחריה קהילה שלמה, מבין מה החברה הדרוזית עושה בפועל כדי לקדם את השוויון, מהם  החסמים לקידום נשים בחברה הדרוזית, איך מעבירים את מסר השוויון לילדים ועוד.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

שוויון מגדרי מינקות – נינג'ה זה לא רק ספורט 7.12.20

נעסוק בתהליך לשוויון מגדרי מימי מלכות אנגליה ועד היום ברחבי העולם, נחשוב כיצד ניתן להאיץ את הליכי השוויון המגדרי המתרחשים בעצלתיים, על ידי חיקוק חוקים מתקנים ועל ידי מתן דוגמה אישית, נבדוק האם אפליה מתקנת באה על חשבון מקצועיות ונציע דרכים נוספות להאצת השוויון המגדרי. 

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

אלימות כלכלית 30.11.20

עו"ד אפרת פודם - מנכ"לית מרכז תמורה - קליניקה לקידום שוויון שפועלת לקידום שוויון מגדרי באמצעות כלים משפטיים כמו שינוי חוקים ותקדימי פסיקה, תיקח אותנו לעולם שיוצא מתוך הקופסא שמנסה ומצליח לשנות את מציאות האלימות הכלכלית על ידי דרכים משפטיות חדשות.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

תכנית מדיניות ציבורית לקידום נשים 23.11.20

הרבה נשים חולמות להשתלב בתפקידים ציבוריים, גם בשלטון המקומי ובטח בזירה הארצית בכנסת אבל בפועל באחוזים יש מעט מאד נשים פעילות בתחום. מדוע זה קורה? מהם הגורמים לכך? מה מונע כניסת נשים לפוליטיקה? השיטה? התחרות? הנשים עצמן?  ואיך נוכל להביא לשינוי? זוהר לוי – לוביסטית שנמצאת בתוך הקלחת הפוליטית, מבינה את דרכיה ופועלת לשינוי תעזור לנו לשפוך אור על הסיבות למיעוט נשים בפוליטיקה ועל המדיניות ציבורית לקידום נשים.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט

הסיבות לפערים המגדריים וניטרולם 16.11.20

התכנית עוסקת בשאלות הבסיסיות, האם אכן יש פער אמיתי בין היכולות הגבריות ליכולות הנשיות, מה יצר בעבר וממשיך ליצור היום את הפערים המגדריים, ואיך בצורה פשוטה נוכל למנוע היווצרות הפערים המגדריים בעתיד גם על פי דעתו של וורן באפט.

לחצו כאן להאזנה לפודקאסט